רשימת המגוונים ל‏‏‏‪GGJ 2022-

הרגע לו חיכיתם הגיע! רק קצת יותר משבוע לפני תחילת האירוע, אנחנו שמחים להגיש לכם את רשימת המגוונים ל-GGJ 2022!

אנחנו מקווים שהם יגרמו לכם להתחיל לחשוב על רעיונות למשחקים שלכם ב-GGJ.

לא היינו מסוגלים לבנות את הרשימה המעולה הזו בלי ההצעות שלכם ובלי ועדת המגוונים, ואנחנו רוצים להגיד תודה מכל הלב לאנשים הבאים שאפשרו את כל זה: Adam Boyne, Caleb Anderson, Gustavo Dort, Ian Hamilton, Sarah Cole, Teppo Kauppinen, Tim Cullings, Victor Breum and Yadu Rajiv.

המגוונים הם דרך מצוינת להוסיף קצת יותר כיף או אתגר לסוף השבוע של הג׳אם. לפעמים הם יכולים להיות מאוד מועילים על ידי הגבלת היקף או חידוד הרעיונות. אלה אילוצים אופציונליים לגמרי שאתם יכולים לבחור להוסיף למשחק שלכם לצד ההתמקדות העיקרית בתימה. הם יכולים לעזור למשחק שלכם להתבלט בין שאר המשחקים, ואתם יכולים לבחור עד 4 מגוונים כאשר אתם מגישים את המשחק! המגוונים השנה יהיו זמינים גם בשפות אחרות בקישור להודעה זו ברגע שהם יהיו זמינים.

חסות

אל תלכו לבד, קחו את זה (בחסות Unity) - מהות הגלובל גיים ג׳אם היא לפגוש אנשים, לשתף רעיונות ולהפוך אותם למציאות. צרו משחק אודות אנשים או דברים שמתחברים וכולל חפץ יחודי המשמש כמוקד: מה הוא החפץ הזה?

רכבת הרים של רגשות (בחסות dotbigbang) - צרו משחק שמעורר תגובה רגשית מהשחקנים. צחוק, פחד, שמחה, חיבה, הפתעה או תחושת השג (ניסוח מחדש של סאטורו איווטה).

בעלי חזון - (בחסות Sony Interactive Entertainment): אפשרו תמיכה ב- VR במשחק שלכם, ו/או ישמו יכולות עקיבת מבט כחלק מהמשחקיות.

מיטב בריטניה - (בחסות UK Games Fund/Transfuzer): אתם יכולים להשתמש במגוון הזה רק אם אתם קבוצה הממוקמת בממלכה המאוחדת. הקבוצות המשתתפות צריכות לספק תוכן שחולק כבוד / לוכד את רוח / מושפע על ידי משחק וידאו או קניין רוחני של מפתח / סטודיו למשחקים המבוסס ב-UK. אנחנו מתרגשים לראות כל משחק שתבחרו ומראה כישרון יוצא דופן מ-UK. בין אם זה כותר AAA מפורסם בכל העולם או משחק אינדי אייקוני, אנחנו רוצים להצטרף אליכם ולחגוג את כל מה שנפלא במסורת פיתוח המשחקים הבריטית. למידע נוסף:  https://tranzfuser.com/global-game-jam-ukgtf-diversifier/

לחגוג ולהגן על מורשת תרבותית - (בחסות Cultural Antiquities Task Force of the US State Department): המשחק חוגג אמנות, חפצים, מסורות ומקומות בעלי מגוון תרבותי, הנמצאים בסכנת גניבה, בזיזה, סחר, הרס או שינויי אקלים.

בר קימא (בחסות Virtuos): התמודדות עם משאבים מוגבלים יכולה להוות תמריץ ליצירתיות ויכולה להוביל להישגים גבוהים יותר. השתמשו במשאב מוגבל אחד לפחות במשחק שלכם (זמן, אנרגיה, מהלכים וכו׳) המעודד את השחקנים למצוא פתרונות יצירתיים כדי להשלים את המשחק או השלב(ים).

המסע לידע (בחסות TwilioQuest): ארגו שעורים חדשים לתוך יקום המד״ב העשיר של TwilioQuest - השתמשו בתשתית ה-RPG ובכלי יצירת התוכן שלנו כדי ללמד על כלי או עקרון טכני לקהילת המפתחים הגדלה שלנו. למדו עוד והתחילו כאן.

תרגילי ליבה (בחסות Core Games): השתמשו בפלטפורמת Core Games כדי ליצור את המשחק שלכם עבור הגלובל גיים ג׳אם. משחקים שיוצרו ב-Core יכולים לזכות בחלק מפרס בשווי $10,000; למידע נוסף  https://bit.ly/Core-GGJ22 

נגישות

GAG10: חגגו את יובל העשור של http://www.gameaccessibilityguidelines.com על ידי ישום 10 הנחיות מהאתר

אני רואה מאיפה אתם מגיעים: הכיוון ממנו מגיעים הצלילים מוצג על המסך

בלי לחץ: תנו אפשרות לשחקנים לשחק ברמת קושי מופחתת משמעותית (למשל ללא אויבים, ללא מגבלת זמן)

 

אמנות

מימד אחר: צרו משחק בסגנון ווקסל (פיקסלים תלת מימדיים)

משחקים במאה ה-20: צרו משחק עבור מכשירים שיוצרו לפני שנת 2000

קל לזיהוי: כל האלמנטים החזותיים במשחק הם סופר קוואי (חמודים) ומשתמשים בצורות, קווים ודימויים בעלי ניגוד גבוה במקום צבעים כדי לאפשר לשחקנים לזהות אלמנטים ולעזור עם עיוורון צבעים.

 

קול

מוזיקת שנות ה-20…של המאה ה-20: השתמשו ביצירה מוזיקלית מלפני 1923 במשחק שלכם. כל ההקלטות שנעשו לפני 1923 יהפכו לנחלת הכלל בארה״ב. ראו https://www.copyright.gov/music-modernization/

הקלאסיקות לעולם לא מספיקות להיות אופנתיות: השתמשו רק במוזיקת צ׳יפ (chiptune) במשחק שאינו בסגנון רטרו

קלטת אוסף: העלו את כל המוזיקה שאתם יוצרים עבור המשחק שלכם ושתפו אותה תחת רישיון Creative Commons כך שאחרים יוכלו להשתמש בה השנה או בגלובל גיים ג׳אם 2023! שתפו את המוזיקה שלכם, או מצאו מוזיקה בתיקיית גוגל דרייב זו

 

קוד

זמן ריצה זמן כיף: צרו משחק ללא שימוש במשאבים חיצוניים, כל התוכן מיוצר מקוד בזמן ריצה.

קוד נקי: שמרו על קוד נקי! לכל היותר 3 פרמטרים לכל שיטה ולכל היותר 15 שורות לכל שיטה! שמרו על ניקיון מוחלט!

יש רק משחק אחד בפטל: פתחו והפיצו משחק על מחשב משולב לדוגמא Raspberry Pi

 

עיצוב

אתרי משחק: צרו משחק שניתן לשחק אותו בקהילה שלכם, ברחובות, בצורה בטוחה ל-covid.

מקשים להצלחה: צרו משחק שבו כל שחקן יכול להשתמש במקש שונה במקלדת לשלוט במשהו במשחק.

הישארו ביחד: צרו משחק הסובב סביב קיבוץ דמויות או חפצים.

 

מֶטָא

נוצר למשחק ביחד: המשחק שלכם הוא משחק רב משתתפים שיש בו גם רכיב פיזי בו כל השחקנים צריכים להדפיס/ליצור משהו פיזי בחלל שלהם כדי להשתתף במכניקה הבסיסית. לדוגמא משחק מקוון שמשתמש בקוביות או לוח פיזיים.

הפסקה: כל חבר צוות חייב לקחת הפסקה כל 2-3 שעות

כל אחד יוצר: לפחות אחד מחברי הצוות צריך להיות מישהו שלא מעורב במשחקים או בעיצוב משחקים כלל. התרומה שלהם למשחק חייבת להיות משמעותית, או לכל הפחות לא סמלית.

 

סיפור

חצטז בסנע הלטך דמכם: כללו הצפנה או קידוד במשחקיות או בסיפור של המשחק שלכם!

בנו רב-יקום משלכם: הסיפור של המשחק שלכם צריך לכלול דמויות משתי יצירות בדיון לפחות שנמצאות בנחלת הכלל (למשל גטסבי הגדול, פיטר פאן, סוד הגן הנעלם, אי המטמון, בת הסמוראי וכדומה).

חרוז ופרח: כל הדיאלוג/טקסט/דיבור במשחק שלכם חייב להיות בחרוזים.