GGJ 2022 Diverzifikátory

Konečně je tu to na co jsme všichni netrpělivě čekaly, Diverzifikátory (Odlišovače) pro tento ročník 2022!

Doufáme že vám pomohou se zamyslet při tvorbě vaší hry a povzbudí představivost!

Také bychom chtěli poděkovat všem kteří nám pomohly pripravit následují list Diverzifikátorů. Hlavně chceme poděkovat vám za vaše nápady, dále pak Porotě, a také lidem kteří stojí za Global Game Jame, Adam Boyne, Caleb Anderson, Gustavo Dort, Ian Hamilton, Sarah Cole, Teppo Kauppinen, Tim Cullings, Victor Breum a Yadu Rajiv.

Diverzifikátory jsou skvělý spůsob jak se odlišit mezi tolika skvělými tituly které během tohoto jamu vzniknou. Můžete si zvolit až 4 Diverzifikátory. Poprvé tento rok budou Diverzifikátory také preloženy do více jazyků na které zde poté budeme odkazovat :)

 

Sponzorované

Don’t go alone, take THIS (Sponsored by Unity) - GGJ je o lidech, kteří se setkávají, sdílejí nápady a převádějí je do reality. Vytvořte hru o lidech nebo idejích, které se setkávají, a obsahují jedinečný ústřední předmět.

Emotional Rollercoaster (Sponsored by dotbigbang) - Vytvoř hru co vyvolá ve hráči emoce, strach, smích, radost, … r. Nebo pocit úspěchu (Citace Satoru Iwata).

Be Visionary - (Sponsored by Sony Interactive Entertainment): Vytvoř VR hru a jako jednu z mechanik pouzij technologii sledování očí (Eye tracking)

The Best from Britain - (Sponsored by UK Games Fund/Transfer): Tento diverzifikátor byste měli používat pouze v případě, že jste tým se sídlem ve Spojeném království. Zúčastněné týmy by měly poskytovat obsah, který vzdává hold / zachycuje ducha / ukazuje vliv britskéých videoherních IP (titulů) nebo britského vývojáře / studia videoher. Budeme rádi, když uvidíme jakoukoli hru dle vašeho výběru, která předvede výjimečný talent z Velké Británie. Ať už se jedná o celosvětově známý AAA titul nebo ikonickou nezávislou hru, chceme se k vám připojit a oslavit vše, co je skvělé na britském herním dědictví. Chcete-li se dozvědět více, klikněte zde: https://tranzfuser.com/global-game-jam-ukgtf-diversifier/

Celebrate and Protect Cultural Heritage - (Sponsored by Cultural Antiquities Task Force of the US State Department): Vytvoř hru která rozšíří povědomí o svých kořenech , dochovaných památkách artefaktech, tradicích které jsou ohroženy krádeží, rabováním, pašováním zničením nebo klimatickými změnami.

Sustainable (Sponsored by Virtuos): Limitované zdroje mohou vést k lepší produktivitě a úspěchům. Využij alespoň jeden limitovaný zdroj ve své hře (čas, energie, počet pohybů, atp.) který nutí hráče k lepším výkonům.

Quest for Knowledge (Sponsored by TwilioQuest): Vytvoř nové dobrodružství v bohatém sci-fi světě TwilioQuest- Využij náš vzdělávací RPG framework and content authoring nástroj, pro vzdělání naší komunity tvůrců videoher. Více informací zde

Core Exercise (Sponsored by Core Games): Využij pro tvorbu hry Core Games platformu pro vytvoření hry během Global Game Jam. Hry vytvořené v  Core, touto hrou je možné vyhrát peněžitou cenu ve výši $10,000 výce: https://bit.ly/Core-GGJ22

 

Přístupnost

GAG10: Oslavte 10 výročí http://www.gameaccessibilityguidelines.com implementací 10 tipů z této stránky.

I See Where You're Coming From: Vizuálně zobrazte směr ze kterého přichází zvuk k hráči.

Stress Free: Umožněte hráči hrát v poklidu na sníženu obtížnost (e.g. žádní nepřátelé nebo časové limity)

 

Umnění

Another Dimension: Vytvořte hru ve voxelovém stylu

20th Century Gaming: Vzhled vaší hry musí připomínat vzhled hry, vytvořené pro platformy před rokem 2000

Acutely Eye-dentifiable: Hra musí být extrémně roztomilá a s pestrými barvami.

 

Zvuk

All that Jazz: Využít část hudby která vznikla před 1923 nahrávky nahrané do roku 1923 se stanou Public Domain v US. informace: https://www.copyright.gov/music-modernization/

The Classics Never Go Out of Style: Využij pouze zvuky ve stylu  chiptune, ve hře která není v retro stylu..

Mixtape: Nahraj hudbu kterou jste vytvořil na internet pod licencí Creative Commons aby jí ostatní mohli využít během letošního nebo příštího Global Game Jam 2023! Zveřejnit svou hudbu nebo sdílej svou hudbu zde:  Google Drive Folder

 

Kod

Runtime Fun Time: Vytvoř hru pouze z vlastních prvků generovaných realtime v kódu.

Keep it Clean: Udržuj kod čistý maximálně 3 parametry na metodu, metoda nesmí mít více než 15 řádek.

On Board:vytvoř a spust hru na jednodeskovém počítači jako je například Raspberry Pi

 

Design

Playable Places: Vytvoř hru která se dá hrát v rámci tvé lokality, na ulicích (respektující aktuální covid nařízení ve vaší zemi)

Keys to Success: Vytvořit multiplayerovou hru kde bude každý hráč ovládán pouze jednou klávesou na klávesnici

Stick Together: Vytvoř hru okolo myšlenky spojujících se osob nebo objektů

 

Meta

Made to Play Together: Vytvoř Multiplayerovu hru  s Fyzickými součástmy například, online multiplayer hru a k ní její deskovou podobu.

Take A Break: Každý člen týmu si musí odpočinout každé 2-3h.

Everyone is a Creator: Alespoň jeden člen v týmu musí být někdo kdo není žádným způsobem spojován s tvorbou her. Který musí větší měrou přispět k tvorbě hry.

 

Příběh

Brxu Vhfuhw lv Vdih zlwk Ph: Využij hieroglyfy nebo šifry, v příběhu nebo mechanikách hry.

Build Your Own Multi-verse: Your game's narrative should include characters from at least two works of fiction that are now in the public domain (e.g. The Great Gatsby, Peter Pan, The Secret Garden, Treasure Island, A Daughter of the Samurai, etc.).

Rhyme or Reason: Všechny herní dialogy/proslovy musejí být rytmické